Vítejte na stránkách. Dnes je 

Petr Plichta

Co je nového

12.7.2010
Fotky ze Slovenského ráje 2010
Hurá, konečně jsou k mání fotky z dovolené 2009 - Moldavsko a Rumunsko.

27.10.2009
Fotky z Moldavska a Rumunska 2009
Hurá, konečně jsou k mání fotky z dovolené 2009 - Moldavsko a Rumunsko.

5.9.2008
Fotky z Krymu
Tak jsem nasypal výběr fotek na web. Popisky jsou dole. Tak chutě do toho.
Stěhuji teď postupně stránky z geop.cz na geop.info, takže občas nefungují některé odkazy. Tolerujte mi to prosím, časem to doladím ke 100% funkčnosti.

27.7.2008
Fotky z nohejbalu
Konečně se mi podařilo udělat jakousi úvodní stánku na http://nohejbal.hustej.net. Některá galerie ale bohužel posílá na tyto stránky, proto zpět na nohejbalové fotky přes odkaz výše.

26.5.2008
Třídní sraz gymplu
Sraz spolužáků z gymplu míváme pravidelně po 5 letech. Takže letos to už bylo 25 let, co jsme maturovali.

6. listopadu 2007
Fotky z Bukové - podzim 2007
Jako ostatně každý podzim, tak i tentokrát se uskutečnila "expedice Apalucha" do Bukové. Je zajímavá hlavně tím, že s námi jezdí naše děti. Naštěstí jsou už mezi nimi i docela dospělé a tak se o nás docela dobře postarají.

2. září 2007
Fotky z Mirečkova memoriálu 2007
Fotek z nohejbalu už mám hodně, proto je stěhuju na samostatnou stránku. Adresa bude http://nohejbal.hustej.net ,zatím tam ale nemám úvodní stránku. Proto na fotky zatím z mojí stránky.

18. srpna 2007
Fotky z Polska a Litvy 2007
Tak se mi konečně podařilo vybrat nějaké fotky z Litvy a z Polska. Je jich hodně, přes 200. Důvodem je, že Slávkovi jsem slíbil fotky dřevěných soch a Litevcům zase fotky z družby.
K fotkám jsem se pokoušel napsat pokud možno nějaký výstižný komentář, ale nečetl jsem to po sobě, tak mi když tak promiňte případné chyby. Opravovat jdou dost blbě.
Jestli se povede, tak bych časem i připsal nějaké postřehy a rady.

31. července 2007
Fotky z nohejbalových turnajů - Poniklá
Tady jsou fotky z pouťového nohejbalového turnaje 2007 z Poniklé. Zkoušel jsem fotit hlavně akce u sítě a používal jsem sekvenční focení, maximálně 5 fotek v plném rozlišení. Netuším co bude koho zajímat a proto jsem to na web nasypal téměř všechno, vymazal jsem jen pár rozmáznutých fotek. Ale zase tam aspoň jsou vidět celé akce rozfázovaně, je to lepší než jen jeden vybraný snímek. Chlapeček na konci mě zaujal tím, jak okamžitě naběhnul do kaluže. A když si stáhnul kalhoty, jen jsem čekal, kdy to spustí. Škoda že ho maminka zpacifikovala.
Pokud by někdo chtěl fotky ve větším rozlišení, napište mi čísla na mail a pošlu je. Jedna má okolo 800kB.

V červenci jsem navštívil Polsko a Litvu, tak sem časem dám zase pár fotek. Ty ale musím nejdřív vybrat.

8. června 2007
Fotky z Bukové 2007
Tak tady jsem spíš jen pro spolužáky geodety přihodil pár fotek ze "srazu" v Bukové. Pokud někdo budete chtít větší fotku, napište mi mail.


8. června 2007
Fotky z PoPlesu
V sobotu pořádal náš divadelní spolek Poples (už je po plesové sezóně, proto Poples), tohle je asi nejjednodušší cesta, jak rozhodit fotky. Po klinutí na náhled je malý snímek, listovat mezi snímky jde klikáním na pravý a levý okraj snímku, po kliknutí dole se načte plná velikost fotky (asi 800kB). Kdo si chce fotky uložit, stačí kliknout pravým tlačítkem a dát "Uložit snímek".


27. března 2007
Kamarádka Monča změnila svoje stránky, tady je na ně odkaz

13. března 2007
Tak na Czech Times to není článek, je tam doslovně uvedeno vše, co jsem odpovídal na položené dotazy. Ta se tedy můžete přečíst rozhovor Tři měsíce na Zélandu . Snažil jsem se tam dát trochu netradičnější postřehy.

7. března 2007
Přidal jsem dva odkazy na spřátelené či zajímavé stránky. Kamarádka Monča bude mít určitě radost, když navštívíte její deníček, na stránkách zpravodajského serveru Czechtimes najdete například spoustu článků o zajímavých místech na Zeměkouli.
13. března by tam měl vyjít článek o Novém Zélandu, ke kterému jsem dával pár podkladů. Sám jsem na to zvědav.

21. ledna 2007
Tak je asi měsíc po Vánocích. Jehličí opadalo z větviček a andílci chcípli.
No a mezi portréty jsem zapomněl zařadit naši herečku Soňu. Ta by mě asi vyhubovala.

15. ledna 2007
Tak jsem se probíral fotkama a zjistil jsem, že fotím často náhodné portréty kamarádů i cizích lidí. Tak jsem jich 30 vybral a ke shlédnutí jsou tady.
Dodatečně jsem našel ještě dvě zajímavé fotky. Na jedné se právě budí Ráďa Vágner (Josefáč 2006), na druhé je Leošák ve své místnosti, kde hostí kamarády.

14. ledna 2007
No tak se povedlo naskenovat asi 50 fotek. Jsou pod odkazem Zéland a Bali - Praktica.

11. ledna 2007
Tak jen zprávička pro netrpělivé. Už jsem vyndal z alba fotky ze Zélandu a z Bali a chystám se je naskenovat. Tak snad se mi brzy podaří vytvořit nějakou galerii fotek z Praktiky. A dále, úspěšně pokračuji v řešení matematických úkolů a hlavolamů. K dnešnímu dni jsem už získal 84 bodů.

1. prosince 2006
Přidal jsem taky konečně pár fotek z loňského výletu do Maďarska. Až bude přes zimu trochu času, tak bych taky napsal něco tipů na ubytování a cestování. Taky z dřívějška mám na webu pár fotek našeho vleku. Byly tam jen z pracovních důvodů, tak na ně taky přidávám odkaz, tentokrát do pravého sloupečku

4. listopadu 2006
Našel jsem jednu dobrou stránku s matematickými úlohami. U úloh není řešení, výsledky a postup se zasílají autorovi webu. Každá úloha má své bodové ohodnocení, úspěšným řešitelům je věnována samostatná stránka. Taky jsem už nahrabal skoro 30 bodů. Taky tam musím zase zavítat a pár bodíků zase získat.

12. září 2006
Přidal jsem odkaz na Heavens-Above. Pokud si vyberete pozorovací místo z databáze (je jich tam hromada, jsou tam i místní části obcí), tak si můžete vyhledávat časy záblesků družic Iridium (telekomunikační družice), viditelnost mezinárodní stanice ISS, viditelnost planet a souhvězdí. Doporučuji.
Dále je tam odkaz na matematické tipy. Je to stránka odkazů na matematické úlohy, hlavolamy a pod. Některé odkazy jsou ale bohužel nefunkční, stránka je asi dost stará.

22. srpna 2006
Tak dnes jsem se vrátil z čundru po Španělsku. Do práce se mi ještě nechtělo a tak jsem sem dal pár fotek z cestování. Vesměs bez úpravy, protože přece jen mám trochu naspěch.

5. července 2006
Uf, tak jsem udělal album fotek ze Zélandu. Opět to nejsou moje, protože já mám ještě klasické a nechce se mi je skenovat. Mám ale v podstatě fotky téměř totožné, protože všichni fotili všechno. S jedinou vyjímkou - fotky z vrcholu Mt. Cooku - nejvyšší hory NZ. Tam vylezl jen Honza Máca a fotky má jen on.
V galerii pak je i možnost načíst fotku v rozlišení 1024x768 a málo komprimovaný. Jsou kolem 0,5 MB.
Navíc jsem zase dopsal něco zážitků a rad z Egyptu, tentokrát z Luxoru.

3. července 2006
Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych dal na web i pár fotek z dalších cest. V roce 2003 jsem byl od ledna do dubna na Novém Zélandu a při zpáteční cestě jsem se zastavil ještě v Indonézii. Tam jsem pobyl týden na Bali, odkud zde zatím fotky nejsou. Tenkrát jsem ještě fotil Praktikou a jsem líný fotky skenovat. Cestou domů jsem měl v Jakartě sraz s kamarádem Honzou Mácou (v pět odpoledne na Gembir Railvay Station), který již měl digitál a fotky mi zanedlouho přinesl na CD. Proto fotky z Jakarty nejsou moje, fotil je Honza.
Již mám i částečně nachystanou galerii ze Zélandu, snad se mi v brzké době podaří dodělat nějaké komentáře k fotkám, abych to také mohl pustit ven.

5. června 2006
Tak jsem tam dnes stihnul připsat pár poznámek o oáze El Bahareya a ještě doplnit spojení na Cairo tower v Káhiře.

5. dubna 2006
No vida, tak jsem si zamachroval a přidal na stránku počitadlo přístupů a statistiku. "Statistika věda je". Zkouším i různě přebarvovat rámečky, to asi bude ještě víckrát. Snad se to časem nějak ustálí.

4. dubna 2006
První pokusy o vytvoření webové stránky. Ne že bych už něco nezkoušel, spíš na to není čas. Ale protože rád cestuji, chtěl bych se podělit o některé zážitky a zkušenosti z cest. Takže jsem zatím udělal to nejjednodušší a vytvořil jsem galerii z několika fotek, které jsem přivezl z Egyptu. Chvíli jsem tam pobyl s kamarádama v hogo fogo hotelu, pak jsem si udělal sólově prima čundr a nakonec opět s kamarádama v hotelu dvoudenní All inclusive. Sám jsem si projel Luxor, Káhiru a oázu El Bahareya, takže snad se mi sem časem podaří dát některé tipy z těchto oblastí.